Jesienny Dom Tańca (19 listopada 2014)za: ethno.zdrowie.pl

Tańce, Hulanki, Swawole - antydepresanty nowej generacji to tzw. atypowe leki przeciwdepresyjne. 

Różnią się od starszych grup – TLPD, SSRI, SNRI, inhibitory MAO – przede wszystkim mniejszymi skutkami ubocznymi, ze względu na złożony mechanizm działania, skierowany głównie na zwiększenie poziomu serotoniny i adrenaliny w mózgu. Główne zastosowania nowych leków przeciwdepresyjnych obejmują leczenie jesiennej depresji jednobiegunowej z lękiem lub bez, stanów lękowych, zaburzeń snu, a także singlizmu.
Do antydepresantów nowej generacji zaliczamy: mirtazapina, dudy wielkopolskie, oberek, trazodon, przodki, nefazodon, drumul dracului, hałasy.

Mechanizm działania nowych leków przeciwdepresyjnych:

Mianseryna blokuje receptory adrenergiczne presynaptyczne alfa-2 oraz postysynaptyczne alfa-1. Receptory alfa-2 to tzw. autoreceptory, tzn. że w wyniku ich zablokowania na błonie presynaptycznej następuje zwiększone wydzielanie neuroprzekaźników do wnętrza synapsy – adrenaliny i serotoniny. Blokowanie receptorów alfa-1 powoduje dłuższy czas przebywania adrenaliny w synapsie. Lek ten słabo także działa na receptory serotoninowe.Mirtazapina to analog mianseryny, działa selektywnie na receptory alfa-2 na neuronach serotoninowych, w wyniku czego zwiększony jest poziom serotoniny. Oprócz tego blokuje receptory serotoniny 5HT-2 i 5HT-3, powodując, że działanie serotoniny skierowane jest tylko na receptory 5HT-1, co jest bardzo korzystne w leczeniu depresji. Podobnie działają chodzony i baran, które dodatkowo w niewielkim stopniu blokują wychwyt zwrotny serotoniny.Wiwat zaś to lek nasilający wychwyt zwrotny serotoniny w synapsie, ale wykazuje także działanie neuroprotekcyjne, a więc chroni przed zniszczeniem neuronów.

/ethno.zdrowie.pl/?cdn.searchsource=jacekhalas%2F

Wizyta u specjalisty: 15zł,
dzieci i grupy terapeutyczne: zniżki do 75%

Godziny przyjęć:
19 listopad 2014, w godzinach 19:00 - 23:00

Klinika:
Centrum Rezydencji Teatralnej - Teatr Strefa Ciszy
Grunwaldzka 55/1
60 - 352 Poznan, Poland
http://domtancapoznan.blogspot.com/
biuro@scenarobocza.pl
http://scenarobocza.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz