WARSZTATY MUZYCZNE Z ANNĄ BRODĄ
Pracownia Sztuka Puka Poznań zaprasza dorosłych i dzieci na warsztaty z Anią Brodą.


dla dorosłych
WARSZTATY ŚPIEWU TRADYCYJNYCH POLSKICH KOŁYSANEK
3 grudnia godz. 16.00 - 19.00, 4 grudnia godz. 10.00 – 13.00

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się już niemal zupełnie zapomnianych polskich tradycyjnych pieśni kołyskowych, przekazywanych ustnie przez wiele pokoleń kobiet, opowiadających o życiu na wsi, o troskach, żalach i radościach, pracy i miłości do dziecka. Zapraszamy rodziców, którzy chcieliby śpiewać kołysanki - swoiste bajki - swoim dzieciom, tych, którzy chcą zapoznać się z wiejską manierą śpiewaczą i białym głosem oraz wszystkich, którzy chcą odkryć w sobie czystą radość śpiewania. Pieśni te może śpiewać każdy, więc na warsztatach mogą pojawić się amatorzy i osoby, które wcześniej o takich pieśniach nie słyszały, jak i osoby z doświadczeniem wokalnym czy np. etnografowie i etnomuzykolodzy.

Program warsztatów: ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka śpiewu techniką białego głosu/naturalnego, nauka kołysanek z różnych regionów Polski oraz opowieści o dawnych zwyczajach związanych z obrzędowością wieku dziecięcego.
Termin: 3 grudnia godz. 16.00 - 19.00, 4 grudnia godz. 10.00 – 13.00 (czas trwania: 6 h)
Koszt: 120 zł

dla dzieci
MOJA TAJEMNICA, CZYLI JAK BAWIĆ SIĘ MUZYKĄ I SŁOWEM
3 grudnia 2011
dzieci w wieku od 4 do 6 lat godz. 11.00 – 12.00
dzieci w wieku od 7 do 13 lat godz. 12.30 – 13.30
koszt: 25 zł

Zapraszamy na warsztacik małego melomana bazujący na polskiej muzyce tradycyjnej oraz repertuarze z płyty "A ja nie chcę spać". Dzieci pod okiem i uchem prowadzącej będą eksperymentować z dźwiękiem i rytmem, uczyć się wpadających w ucho melodyjek. Warsztaty to autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów jak dzwonki, trójkąty i tamburyny. Uwaga Dzieci! Dowiecie się gdzie mieszkają dzikie wróżki, chrapiące śliwki, wielkoludy i inne czarodziejskie stworzenia.

Uwaga Rodzice! Interpersonalny charakter zajęć rozbudzi wyobraźnię Waszego dziecka. Pozwoli rozpuścić wodze fantazji i przeżyć cudowną przygodę w krainie muzyki.

Prowadząca: Anna Broda.
Na co dzień jest muzykiem Kapeli Brodów, w której śpiewa i gra na cymbałach. Od siedmiu lat, wieczorami namiętnie wymyśla piosenki dla dzieci, kołysanki i inne miniatury muzyczne. Inspiracją jest dla niej piękna poezja dziecięca - szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szuka nastrojów, kolorów, wzruszeń, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających delikatne struny wyobraźni. W czerwcu tego roku wydała autorki album z piosenkami dla dzieci- „A ja nie chcę spać". Ma na swoim koncie kilka płyt jako Kapela Brodów, współpracuje z Polskim Radiem PR2, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, nagrywała dla telewizji, występowała na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, prowadzi warsztaty śpiewu, wykonuje partie wokalne w multimedialnym widowisku "Pamiętam. Katyń 1940" L.U.C-a, czyli Łukasza Rostkowskiego na zamówienie Narodowego Centrum Kultury /2010/


Konieczna wcześniejsza rezerewacja miejsc !!!
Liczba uczestników ograniczona !!!

Informacje i zgłoszenia:
info@sztukapuka.pl
tel. 660 457 110

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz