Adwentowy dance (12.12.2012)

Adwentowy dance
data: 12.12.12


To nie będzie zwykła impreza - to będzie potańcówka Domu Tańca Poznań.

To nie będzie zwykły dzień - to będzie dzień Struktury Kryształu.

To nie będzie zwykła środa - to będzie środa w środku miesiąca.Dom Tańca Poznań
zaprasza
na warsztaty i potańcówkę
w środę 12. grudnia 2012,
godzina 19.oo
Scena Robocza Teatru Strefa Ciszy
ul. Grunwaldzka 55/1 
Poznań!

w cenie 15 ZŁ; dzieci do 15 lat 5


Spotkania Domu Tańca Poznań mają już swoisty kształt. Są to potańcówki, które zawsze poprzedzone są częścią warsztatową. Taki sposób działania sprawia, że stali bywalcy zawsze się dokształcają, a nowi bez problemu odnajdują się w dalszej zabawie. Wolno i z komentarzem pokazane są kroki poszczególnych tańców, a następnie przechodzi się do samodzielnego ruchu.
Wraca tu forma dawnych zabaw wiejskich, gdzie nie było podziału na widza i twórcę - wszyscy jednocześnie przyczyniają się do zaistnienia potańcówki. Nie może ona odbyć się bez muzykantów, ale nie może też odbyć się bez tancerzy. Zgromadzeni na potańcówce różni bardzo i często obcy sobie ludzie, wspólnie bawią się, wykonują gesty skierowane bezpośrednio na tego drugiego i, nie zważając na codzienne bariery, poprostu tańczą. Nie trzeba pojawić się w parze, by tańczyć w parach i nie trzeba przybyć w czwórkę, by tańczyć w kwadracie. Nastawieni na uczestnictwo nie muszą martwić się o nic więcej.

W tym roku rozpoczęliśmy cykl spotkań o nazwie Struktura Kryształu. Znowu potańcówki rozpoczynają się częścią warsztatową, ale przechodzimy kolejne etapy wtajemnicza - począwszy od tańców korowodowych, kończąc na tańcach w parach. Układy są różne, zawsze na początku zasugerowane i pokazane przez wodzireja.


Dom Tańca Poznań to jedno z niewielu wydarzeń w naszym mieście, które daje możliwość tańca przy żywej muzyce. Współgranie muzykantów i tancerzy pozwala na odkrywanie emocji, jakich muzyka odtwarzana nie jest w stanie podarować. Tradycyjne instrumenty w dłoniach doświadczonych muzyków akompaniują tym zabawom, które przenoszą nas w czasoprzestrzeni do świata trochę bliższego naturze i sprawom Człowieka.

Wieloletnie doświadczenie twórców Domu Tańca pokazuje, że potencjał kultury tradycyjnej jest wielki, zapraszamy do odkrywania!

(Dla unaocznienia, zdjęcia z poprzedniego spotkania. )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz