Wprawki kolędnicze - interaktywny koncert (12 grudnia 2013)

Daj Boże szczęścia i zdrowia w tym to domu!
Śpiewamy kolędy znane i zapomniane, kolędy życzące, pastorałki i tradycyjne pieśni bożonarodzeniowe ze wschodnich rubieży Polski, a także z Ukrainy.
Pojawią się zabawy dla dzieci i opowieści dla dorosłych. Będzie też okazja do wspólnego pośpiewania.
Koncert dla całej rodziny.

Wystąpi trzyosobowy zespół w składzie:
Paula Kinaszewska, Katarzyna Wińska, Witold Zalewski. Na skrzypce, akordeon, bębenek, lirę korbową i głosy.

Świetlica Cafe
ul. Krakowska 9a, Poznań
12 grudnia 2013, godzina 18.30
wstęp: 20 zł, dzieci 5 zł, cała rodzina 30 zł, młodzież/studenci/emeryci/kobiety ciężarne: 10 zł

Paulina Kinaszewska (skrzypce, śpiew): aktorka (Gra w Teatrach: Dramatycznym, Na Woli i Laboratorium Dramatu w Warszawie.), wokalistka i skrzypaczka ludowa. Liderka i założycielka zespołu Maryna C. i kapeli ludowej Parura, grającej muzykę taneczną polskiej wsi.
Katarzyna Wińska (lira korbowa, śpiew, bębenek): Śpiewaczka, animatorka kulturalna. Śpiewa po polsku, ukraińsku, rosyjsku, chachłacku. Powraca do muzyki swoich korzeni, od lat jeździ na ekspedycje muzyczne na terenie Polesia Lubelskiego i Roztocza. Jako animatorka kulturalna związana m.in. z Domem Tańca Poznań. Członkini duetu Daorientacja oraz z żeńskiego zespołu śpiewaczego „Oj Lado” odtwarzającego tradycyjne pieśni rosyjskie pod przewodnictwem Swietlany Butskiej. W 2007 r. wraz z kapelą Miecielica laureatka 1. Nagrody na Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu. Przy akompaniamencie liry korbowej odtwarza polskie pieśni dziadowskie.
Witold Roy Zalewski (akordeon, , basy, bębenek, śpiew): Śpiewak i multiinstrumentalista. gra m.in. na akordeonie, gitarze i bębnach. Laureat II nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Od wielu lat poznaje i wykonuje tradycyjne pieśni polskie, ukraińskie, białoruskie, rosyjskie i serbskie oraz instrumentalną muzykę ludową w szczególności z tradycji mazurkowej z polski nizinnej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz