Pieśni Miłości (Dragon 13 II 2015)


Daorientacja zaprasza na nowy program.

Katarzyna Wińska, Witold Roy Zalewski i Szymon Góralczyk zaśpiewają tradycyjne pieśni i opowiedzą historie z terenów I Rzeczpospolitej.

W programie znajdą się pieśni zalotne, dramatyczne ballady, niewybredne przyśpiewki i pieśni weselne, a także niezwykłe historie. Znajdzie się też miejsce na wprowadzenie teoretyczne i wspólną zabawę.

Na trzy głosy, akordeon, lirę korbową, bębenek, i inne instrumenty.

Mały Dom Kultury (Dragon Pub, ul. Zamkowa 3) 13 lutego 2015 g. 20:30
Bilety: 15 zł/ 10 zł (studenci, emeryci)

Katarzyna Wińska i Witold Roy Zalewski (Daorientacja) śpiewacy i eksploratorzy muzyki Europy Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza polskiej muzyki ludowej i jej wschodniego pogranicza. Śpiewają
pieśni tradycyjne, grają na lirze korbowej, akordeonie i innych instrumentach.
Podróżując po Polsce i poza nią poszukują muzyki swoich korzeni, odwiedzają wsie swoich dziadków. W muzyce szukają siebie, prawdy o sobie samych i o otaczającym świecie. Ich nauczycielami są wiejscy muzykanci i śpiewacy, etnomuzykolodzy oraz wybitni muzycy z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi. Organizują i współtworzą wydarzenia kulturalne. Obydwoje są laureatami nagród na prestiżowym festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w kategorii \"folklor rekonstruowany\". Witold zdobył II nagrodę w tej kategorii w 2012 roku, a Katarzyna w 2014 roku.

Szymon Góralczyk bajarz i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach.
Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

www.daorientacja.art.pl,
www.karawanaopowiesci.pl

2 komentarze: