LATO 2015 - Polecamy wydarzenia

Lista nadal niepełna!

Czerwiec

ETHNO PORT POZNAŃ

11-14 czerwca, Poznań
Wszyscy jesteśmy potomkami imigrantów poszukujących swojego szczęśliwego miejsca. Ludzie przemieszczali się od zawsze. Współcześnie ponownie żyjemy w epoce intensywnej mobilności, nie tylko osób, ale także idei, symboli, muzyki, które dzięki nowoczesnym środkom przekazu przenikają do naszej świadomości bez potrzeby wychodzenia z domu.
11 czerwca 22:30 DOM TAŃCA POZNAŃ / Dziedziniec Zamkowy
https://www.facebook.com/ethnoport
http://ethnoport.pl

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH

25-28 czerwca, Kazimierz Dolny nad Wisłą
Najważniejszy w Polsce festiwal poświęcony autentycznej kulturze tradycyjnej. Głównym elementem festiwalu jest konkurs, w którym występują wyłonieni w ogólnopolskich eliminacjach śpiewacy i kapele.
Podczas Festiwalu będzie działał Klub Festiwalowy Tyndyryndy, który dzieciom i dorosłym, uczestnikom i festiwalowym gościom oferuje bezpośredni kontakt z tradycyjną kulturą ludową w warsztatach śpiewu, tańca, rękodzieła, zabawie tanecznej, spotkaniach z artystami ludowymi, koncertach i potańcówkach do rana. W ramach Klubu odbywać będą się także Targi Instrumentów Ludowych.
http://wok.lublin.pl
https://www.facebook.com/pages/Ogólnopolski-Festiwal-Kapel-i-Śpiewaków-Ludowych/382629971871279


Lipiec


FESTIWAL "NA ROZSTAJNYCH DROGACH"

1-5 lipca, Zdziłowice, Janów LubelskiJak co roku serdecznie zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w letnich warsztatach muzycznych „Mistrz-uczeń”. Warsztaty, których celem jest upowszechnianie oraz zdobycie umiejętności tradycyjnej gry na instrumentach i śpiewu, poświęcone są muzycznym tradycjom regionu Roztocza Zachodniego.
Warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących (którzy nigdy nie śpiewali i nigdy na niczym nie grali) jak również dla osób muzykujących. Prowadzącymi warsztaty będą wiejscy śpiewacy i muzykanci z okolic Janowa Lubelskiego, a także ich uczniowie.http://festiwal.sukabilgorajska.pl/festiwal-2015/

RODZINNY TABOR W ZAWADCE RYMANOWSKIEJ

5-11 lipca w Zawadce Rymanowskiej k. Dukli
To tydzień wypełniony od rana do wieczora tradycyjną muzyką, tańcem i rękodziełem z rejonu Beskidu Niskiego. To potańcówki do rana, tańce wirowe i  łemkowskie, potańcówki, krywulki, wikliniarstwo.
http://rodzinnytabor.pl

XVIII MIEDZYNARODOWA LETNIA SZKOŁA MUZYKI TRADYCYJNEJ

5-19 lipca w Białej, k. Sulejowa
Zapisy trwają do 30 maja 2015, a wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie http://www.muzykakresow.pl/xviii-miedzynarodowa-letnia-szkola-muzyki-tradycyjnej/

TRZECI TABOR WIELKOPOLSKI

27 lipca - 2 sierpnia, Stara Krobia k. Leszna
Tabor Domu Tańca to tygodniowe, praktyczne spotkanie z kulturą tradycyjną wybranego (mikro)regionu w Polsce, podczas którego odwracamy tradycyjny przepływ kulturowy: spragnieni wiedzy uczniowie z miasta przyjeżdżają pobierać nauki od wiejskich mistrzów, w postaci możliwie autentycznej, niepretensjonalnej, z naciskiem na uczestnictwo, interakcję i praktykę. Tabor to wypełniające całe dnie i noce intensywne warsztaty, potańcówki, integrowanie się, przełamywanie uprzedzeń, wspólna twórczość, kreatywne atrakcje dla dzieci.
https://www.facebook.com/events/877505778977968/


Sierpień

KIELECKI TABOR DOMU TAŃCA - SĘDEK 2015

2 sierpnia - 9 sierpnia Sędek, Świętokrzyskie
Zapisy i program w połowie czerwca.
https://www.facebook.com/events/846379745442502/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz