Dragon Folk Fest


Klub Dragon 
4 czerwca 2011

g. 15.00 - Jarmark rękodzieła z Beskidu Niskiego
g. 16.00 – Bałkański Grill 
g. 18:30 – KoQurki (dziedziniec)
g. 19.15 - Kapela Maliszów (MDK
g. 20.00 - Kapela z Orliczka (scena główna)
g. 21.00 - Vidlunnia ( scena główna)
g. 22:30 - afterparty DJ BALKAN i DJ EMPE

WSTĘP WOLNYDragon Folk Fest to oddolna inicjatywa prezentująca potencjał poznańskiej sceny etno/folk, a także artystów spoza stolicy Wielkopolski, związanych z wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Poznania – klubem Dragon, zawsze otwartym na ludowe dźwięki i wydarzenia z różnych zakątków świata. 

Całe wydarzenie rozpocznie o g.15 jarmark rękodzieła z Beskidu Niskiego. Na stoiskach będzie można nabyć wyroby ludowych góralskich artystów. Około g.16 nastąpi uczta dla ciała – specjalnie na tę okazję w podwórzu klubu Dragon rozpocznie się bałkański grill.

Już od g.18:30 królować będzie muzyka. Zagrają aż cztery kapele, dla których ludowa tradycja stanowi doskonały punkt wyjścia do twórczej pracy. Organizatorzy Dragon Folk Fest przewidują nagrodę specjalną - „Złotą Fujarę” dla najlepiej prezentującej się grupy. To nietypowe trofeum z pewnością będzie ciekawą pamiątką w dorobku wybranej kapeli.

Po koncertach, równolegle na dwóch parkietach rozpocznie się elektroniczne after-party w rytmach worldbeat.

Na Dragon Folk Fest wystąpią:

KoQurki czyli GRUPA WARSZTATOWA ŚPIEWU BAŁKAŃSKIEGO – inicjatywa prowadzącej warsztaty Małgosi Wosińskiej (The Tsigunz) oraz akompaniujących muzyków Malwiny Paszek (akordeon, piano, lira korbowa) i Macieja Mustafy Giżejewskiego (bębny obręczowe, darbuka, tapan). Projekt od kilku miesięcy realizowany jest w Małym Domu Kultury klubu Dragon. Co tydzień uczestniczki warsztatów poznają pieśni z Tracji, Rodopów, Karpat czy Kosowa. W czasie Dragon Folk Festu zabiorą nas na wycieczkę w czasie i przestrzeni na południe Europy…

KAPELA MALISZÓW - muzykująca rodzinka z Beskidu Niskiego reprezentuje typowy dla Karpat melanż muzyczny, który od wieków tańcuje od Pogórza po Bałkany.

KAPELA Z ORLICZKA istnieje od 2003 r. Ich pierwsze próby i koncerty odbywały się w maleńkiej wsi Orliczko w woj. wielkopolskim. Repertuar kapeli tworzą nowe interpretacje pieśni i piosenek ludowych.

VIDLUNNIA to bardzo świeże zjawisko na poznańskiej scenie. Zespół powstał w 2010 r. Nazwa ta pochodzi z języka ukraińskiego i oznacza 'echo', które ma symbolizować przestrzeń natury i muzyki. Główną inspirację stanowią pieśni tradycyjne z Ukrainy, Białorusi i Polski wyznaczające rytm życia ludzi wsi.

ORGANIZATORZY DRAGON FOLK FEST: MARCIN PIOSIK, ETNOTEKA.PL, FUNDACJI MAŁY DOM KULTURY I KLUB DRAGON

PATRONI MEDIALNI: GŁOS WIELKOPOLSKI, RADIO AFERA, RADIO MERKURY, TELEWIZJA WTK, EPOZNAN.PL, ETNOSYSTEM.PL, FOLK24.PL, ETNO.SERPENT.PL, INDEPENDENT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz