Czerwcowy folk w forcie

11 czerwca 2011 r. 16:30 - 18:30 warsztaty - później potańcówka. 
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty taneczne! 
Głównym tematem będzie tradycyjny taniec szwedzki, o wdzięcznej nazwie – polska. Jako uzupełnienie pojawią się również inne tańce trójmiarowe – francuska mazurka i rodzimy powolniak.


Program warsztatów:

Część pierwsza:
- Bingsjöpolska – szwedzki taniec o polskim rodowodzie. Nazwa pochodzi od nazwy miejscowości Bingsjö w środkowej Szwecji oraz nazwy tańców szwedzkich oznaczającej „polski taniec”. Tradycyjna muzyka do tego tańca przypomina polską muzykę dworską i jest wykorzystywana do nowych aranżacji, które zachowują dawną taneczność. Nauka tańca obejmie poznanie trójmiarowego rytmu polski i części chodzonej oraz części wirowej.

Druga część:
- powolniak – kurpiowski taniec tańczony tradycyjnie po wolnych tańcach, przypominający bingsjöpolskę
- mazurka – taniec francuski o polskim – mazurkowym - rodowodzie.

Prowadzenie:
Dominik Wóltański - grupa „n obrotów”

Grupa „n obrotów” - toruńska grupa pasjonatów muzyki i tańców tradycyjnych. Od 2003 roku organizuje lub prowadzi warsztaty tańców i śpiewu archaicznego proponując mieszkańcom miasta odkrycie zapomnianego muzycznego czaru. Na organizowanych warsztatach i potańcówkach proponuje polskie tańce wirowe (oberek, polka, walczyk), polskie tańce i zabawy taneczne, tańce o polskich korzeniach (szwedzka polska, francuska mazurka) oraz tańce z różnych zakątków Europy.
---

KOSZT UCZESTNICTWA: 20 zł/os (płatność przed warsztatami)

Zgłoszenia chęci uczestnictwa prosimy przesyłać mailowo WYŁĄCZNIE na adres: folkwforcie@gmail.com
(potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu na FB nie jest wiążące!). Po sprawdzeniu dostępności miejsc prześlemy potwierdzenie.
ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA (20 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zatem o szybkie, acz przemyślane zapisy. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to czwartek 9 czerwca do godz 16.00. Jeżeli nie zbierze się wystarczająca liczba uczestników zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów lub przeniesienia ich na inny termin.

Uwaga - wszystkie 3 tańce są tańczone w parach, zachęcamy do przybywania w duecie! 
--
Pierwsza sposobność do wykorzystania nowo nabytych umiejętności nadarzy się już tego samego wieczora – przy okazji piątej już potańcówki ‘Folk w Forcie’!! 

Organizatorami warsztatów są Marta Tomczak oraz Krzysztof Rogulski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz