Dragon Folk Fest II

Klub Dragon i  Fundacja Małego Domu Kultury ogłosiły, że kolejna impreza Dragon Folk Fest odbędzie się 1 października o godzinie 12.00.
Organizowany jest także konkurs o Złotą Fujarę. Zespoły mogą zgłaszać się do 15 września. http://www.facebook.com/event.php?eid=267928326559466

Program festiwalu przedstawia się po krótce tak:

BAŁKAŃSKI GRILL
JARMARK RĘKODZIEŁA
KONCERTY
IMPREZA TANECZNA

Gwiazdami festiwalu będą: Fily Sako (Mali) oraz Sainkho Namtchylak and Garlo's Band "Go to Tuva"

 z fejsbuka:
Dragon Folk Fest to nowy projekt Fundacji Mały Dom Kultury, Subiektywnej Kolekcji Rękodzieła i Muzyki Etnoteka.pl oraz przyjaciół i współpracowników klubu Dragon – wyjątkowego miejsca na kulturalnej mapie Poznania. Podczas pierwszej, czerwcowej edycji festiwalu w przestrzeniach Dragona zagrały zespoły związane z poznańską sceną folkową oraz stali bywalcy klubu. Impreza przyciągnęła tłumy miłośników muzyki nawiązującej do ludowej tradycji, przy okazji udowadniając, że w sercu Wielkopolski działa prężne środowisko doskonałych artystów, a zapotrzebowanie na muzykę źródeł ciągle rośnie.
Po bardzo udanej pierwszej edycji Dragon Folk Fest organizatorzy postanowili sięgnąć dalej, tym razem zapraszając do Poznania wybitne osobistości sceny World Music. Obok nich znajdzie się jednak również miejsce dla wyróżniających się rodzimych zespołów, wyłonionych w drodze konkursu . Szykuje się zatem wyjątkowa impreza łącząca występy najbardziej obiecujących artystów nurtu etno/folk z Polski z koncertami światowych legend. Wieczorne granie na żywo płynnie przejdzie w nocną zabawę taneczną, oczywiście w etnicznych rytmach z całego świata. Wszystko to odbędzie się w przyjaznej atmosferze, bez biletów, stylistycznych podziałów, w klimatycznej, staromiejskiej przestrzeni klubu Dragon.

GWIAZDY FESTIWALU:
Fily Sako
Fily Sako jest griotem (djeli) pochodzącym z Mali. Gra na 21-strunowej hafie - Korze, jednym z najciekawszych instrumentów z Zachodniej Afryki. Wywodzi się z rodu muzyków grających od pokoleń na tym instrumencie. Grioci są strażnikami przeszłości swojego narodu, ich literatury ustnej i muzyki. Fily Sako jest teraz się wirtuozem, był uczniem wybitnego mistrza Sidiki Diabate.

Sainkho Namtchylak and Garlo's band- "Go to Tuva!"

Garlo Joseph Calmon- bass guitarre, lap top
Bubu Boirie- string indtruments (violine, sanchin), electronics
Fred Girard- drumms
Caspar David- accoustic guitarre
Sainkho-voice

Wystąpią również zespoły wyłonione w konkursie o ZŁOTĄ FUJARĘ!
15 września podamy szczegółowy program festiwalu.
WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA!
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na koncerty gwiazd festiwalu będą obowiązywały bezpłatne wejściówki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz