II Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych w JabłkowieFundacja "Pomoc Dzieciom Wiejskim" zaprasza na II Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych w Jabłkowie w gminie Skoki w dniach 10 - 11 września 2011 roku w godzinach 15.00-22.00
Tak jak w roku ubiegłym, tak i w tym Fundacja „Pomoc Dzieciom Wiejskim” organizuje Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych w Jabłkowie. II Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych odbędzie się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jabłkowie w dniach 10-11 września 2011 roku w godzinach od 15.00 do 22.00.
Celem Przeglądu jest propagowanie kultury ludowej, promocja jej oraz pokazanie różnorodności kulturowej różnych regionów Polski oraz zagranicy.
Podczas pierwszego dnia II Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Ludowych po oficjalnym przywitaniu wszystkich przybyłych gości i otwarciu Przeglądu wystąpią cztery zespoły z Polski: „Kulinianie” ze Środy Śląskiej, „Marysie i Jaśki z Łyncyckiego” z Wilczkowic, „Pacyna” z Pacyny, „Dostłar” z Warszawy oraz 4 zespoły z zagranicy: „Branislav Nusic” z Serbii, „ Sveti Stefan, despot srpski” z Serbii, „Salzitsa” z Bułgarii, „Figli delle robbe di Milena” z Sycylii.
Drugiego dnia Przeglądu wystąpi natomiast pięć zespołów z Polski: „Kulinianie” ze Środy Śląskiej, „Czeremszyna” z Głogowa, „Chludowianie” z Chludowa, „Swojacy” z Moszczanki, „Wiwaty” z Pobiedzisk oraz trzy zespoły z zagranicy, które wystąpią także pierwszego dnia: „ Sveti Stefan, despot srpski” z Serbii, „Branislav Nusic” z Serbii, „Figli delle robbe di Milena” z Sycylii.
W przerwach pomiędzy występami zaproszonych zespołów prowadzący imprezę poprowadzi kilka konkursów: konkurs dotyczący znajomości gwary poznańskiej, konkurs taneczny.
Pierwszego dnia wieczorem odbędzie się spotkanie integracyjne przy ognisku dla zespołów zaproszonych na II Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych. Takie spotkanie odbędzie się także w niedzielę.
Podczas trwania imprezy będzie można także zobaczyć i kupić wyroby rękodzielnicze: rzeźby, figurki z wosku pszczelego, frywolitki. Dodatkową atrakcją Przeglądu będzie: przejazdy bryczką, loteria, gastronomia, atrakcje dla dzieci. Fundacja przeprowadzi również podczas Przeglądu licytację przedmiotów ( autografów, płyt, zdjęć sławnych osób: Kasia Kowalska, Kayah, Doda, Leszcze, Ich Troje), z której dochód będzie przeznaczony na bieżącą działalność naszej fundacji.
Fundacja „Pomoc Dzieciom Wiejskim” na organizację II Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Ludowych otrzymała dofinansowanie w kwocie 5000,00 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z Departamentu Kultury oraz w kwocie 7000,00 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz