Dom Tańca - warsztaty tańców wielkopolskich


Przy okazji zabawy tanecznej zapraszamy dzieci i dorosłych na warsztaty tańców wielkopolskich w ich pierwotnej, niestylizowanej formie.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Hełpa-Liszkowska
Do tańca przygrywać będą: Romuald Jędraszak na dudach wielkopolskich wraz z towarzyszącymi mu muzykami z Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich. 

Warsztaty dla dzieci:
Na naszym spotkaniu dzieci zapoznają się z formami tanecznymi o charakterze zabawowym z różnych subregionów Wielkopolski, takimi jak: Kłaniany z Ziemi Lubuskiej, Szewc z okolic Środy Wielkopolskiej, Marynia z Szamotuł, Praczki.
Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję poznania tradycyjnego instrumentu Wielkopolski czyli dud wielkopolskich. Tańce i zabawy odbywać się będą przy wtórze żywej muzyki, bez sztucznego nagłośnienia, w naturalny sposób dopasowującej się do temperamentu grupy.
Nie zabraknie ciepłej herbaty z miodem.


Dla dorosłych:
tańce biskupińskie:duda, weksel, przodek biskupiński.

Prowadzący:
Katarzyna Hełpa-Liszkowska- tańce wielkopolskie praktykuje od dziecka, najpierw jako tancerka zespołów folklorystycznych, obecnie jako  dyplomowana instruktorka tańca ludowego.
Zajęcia z tańców ludowych prowadziła w Polsce i za granicami kraju, dla dzieci i dorosłych. 
Świetna nauczycielka tańców ludowych w formie "in crudo" na potańcówkach m.in.Domu Tańca Poznań. 
Prywatnie jest mamą 2,5-rocznego Stasia i 1,50-rocznej Gabrysi.

Romuald Jędraszak gra na dudach wielkopolskich od lat dziecięcych. Dudy na których gra otrzymał od swojego mistrza Stanisława Grocholskiego. Gra na dudach to jego pasja, sam mówi: "Ja tym żyję". 
Uznawany jest za mistrza dudziarzy wielkopolskich. Od lat naucza w różnych ośrodkach w formie przekazu "tradycyjnego" czyli bez zapisu nutowego - "ze słuchu".
Kilkakrotnie przygrywał do potańcówek organizowanych przez Poznański Dom Tańca. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz