Festiwal Strażników Tradycji


Dom Tańca Poznań poleca:

FESTIWAL STRAŻNIKÓW TRADYCJI

WROCŁAW 7-8.12.2013
Klub Firlej, ul Grabiszyńska 56


www.straznicytradycji.plMateriały organizatora:

Nasz festiwal jest finałem realizacji projektu o nazwie Laboratorium Strażników Tradycji, który w 2013 roku prowadziło na Dolnym Śląsku stowarzyszenie Centrala Muzyki Tradycyjnej. Będzie to wspólne święto uczestników z wszystkich 8 grup warsztatowych Laboratorium, na które zapraszamy także każdego zainteresowanego muzyką ludową.


W ramach festiwalu odbędzie się przegląd polskich pieśni tradycyjnych w wykonaniu uczestników warsztatów śpiewaczych, za co otrzymają Odznakę Strażnika Tradycji jako zachętę do dalszych działań na rzecz kultury tradycyjnej. Wieczorem przy muzyce na żywo odbędą się warsztaty polskich tańców ludowych oraz tradycyjna potańcówka. Oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie, janowskie, lubelskie, radomskie - do tańczenia i posłuchu zagra Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej (Lublin). W niedzielę zaprosimy na warsztaty animacji kultury, poświęcone dobrym praktykom ochrony i kontynuacji niematerialnego dziedzictwa kulturowego.


Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


PROGRAM:


7 grudnia (sobota)

g. 14-17 Przegląd polskich pieśni tradycyjnych – w wykonaniu uczestników projektu Laboratorium Strażników Tradycji


g. 19 Warsztaty tradycyjnych polskich tańców ludowych – poprowadzi Katarzyna Tucholska (Dom Tańca). Wstęp: 5 zł


g. 20 Zabawa taneczna– zagra Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej (Lublin) + goście specjalni! Wstęp: 5 zł8 grudnia (niedziela)


g. 12-16 Warsztaty animacji kultury:„Muzyka, panie, jest nieskończona! - kontynuacja i rewitalizacja tradycji muzycznych w praktyce.”


„STRAŻNICY TRADYCJI to nie żadna „policja” albo „straż” kulturowa. To osoby, które pielęgnują same w sobie świadomość własnej tradycji, starają się ją bliżej poznać, nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Ich kluczem jest osobiste odniesienie do dziedzictwa (bo „każdy jest czyimś wnukiem”) oraz głębokie zrozumienie istoty bezpośredniego przekazu kultury między ludźmi. Strażnicy Tradycji chcą więc poszerzać swe kompetencje na tym polu i w razie potrzeby są gotowi dzielić się nimi z innymi najlepiej jak potrafią.” (Olga Chojak)


KONTAKT z organizatorem:
e-mail: info@straznicytradycji.pl

tel. 506560016


Więcej informacji: www.straznicytradycji.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz