Jan Gaca w Poznaniu (26-27 maja)


Jan Gaca jest jednym z najwybitniejszych skrzypków weselnych starego pokolenia. Zasłynął nie tylko swoją grą, ale także otwartością i gotowością do dzielenia się swoją muzyką z każdym, kto chce się jej uczyć. Od wielu lat jego dom jest miejscem wypraw adeptów mazurka a wieś Przystałowice Małe jak i okoliczne miejscowości stały się zalążkiem mazurkowej rewolucji, która doprowadziła do powstania m. in. festiwalu Wszystkie Mazurki Świata i wielu składów mazurkowych, które grają dziś niemal w każdym większym mieście w Polsce.

Jan Gaca wraz z braćmi Pańczak oraz zespołem Przystalanki będzą gośćmi festiwalu Dragon Folk Fest w klubie Dragon, gdzie zagrają do tańca. Na potańcówkę zapowiedział się także zespół Vidlunia oraz kapela Domu Tańca Poznań. 
26 maja, klub Dragon, ul. Zamkowa


Jan Gaca oraz bracia Pańczakowie zagrają także następnego dnia podczas 1. Poznańskich Targów Tańców Tradycyjnych Przytupy, gdzie wspólnie z Jackiem Hałasem poprowadzą warsztat oberka.
27 maja w Baraku Teatru Strefa Ciszy w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 55


W związku z wizytą Jana Gacy i oberkową potańcówką zapraszamy na warsztaty tańców wirowych podczas których będzie można nauczyć się podstaw niezbędnych podczas imprez z udziałem Gacy. 
Druga część warsztatów tańców Nie-Istniejących odbędzie się w Małym Domu Kultury przy klubie Dragon 23 maja we środę wieczorem.
szczegóły: 
http://domtancapoznan.blogspot.com/2012/05/warsztaty-tancow-nie-istniejacych-cz2.htmlJan Gaca, Czesław Pańczak, Józef PańczakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz