Spotkanie z Remkiem Hanajem i Agatą Harz (18 marca)

DOM TAŃCA POZNAŃ
Serdecznie zaprasza na:
SPOTKANIE-KONCERT z Remkiem Hanajem i z Agatą Harz
18 marca 2012 Poznań, Kluboksięgarnia GŁOŚNA godz. 18:00
wstęp 1zł -30 zł  (wedle uznania).

Spotkanie poświęcone będzie zabytkom polskiego śpiewu związanego z tematyką z pogranicza tradycji i religii, dziełom niejednokrotnie odznaczających się bardzo dużą wartością muzyczną i literacką. Śpiew od średniowiecza przez kolejne epoki, przede wszystkim barok, rozbrzmiewał w polskich domach w czasie pożegnania zmarłych i ich wspominania aż po wiek XX. Brzmiał podczas dziadów, bożych obiadów, dni zadusznych. Dziś także, w niektórych regionach Polski, jest to żywa tradycja.

Narrację wieczoru będą tworzyć: opowieść o tych pieśniach oraz o obrzędowości wielkopostnej, fragmenty nagrań z płyty "Jest drabina do nieba" oraz utwory wykonane na żywo.

Remigiusz Mazur-Hanaj - opowieść, prezentacja nagrań archiwalnych, skrzypce, lira korbowa
Agata Harz - śpiew


Spotkanie będzie zarazem prezentacją niedawno ukazanej  - nakładem wydawnictwa In Crudo - zapowiadanej już od 9 lat płyty "Jest drabina do nieba 2 - pieśni żałobne i za dusze zmarłych". Wydawnictwo zawiera 22 nagrania z Mazowsza, Radomskiego, Sieradzkiego, Lubelskiego, Podlasia i Wileńszczyzny białoruskiej, teksty pieśni oraz wprowadzenie prof. Piotra Dahliga.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz