Urodzinowy Folk w Forcie (11 lutego)

To już rok. Gratulujemy!
11 lutego w Forcie Colomb.
Tym razem od 18.15 warsztaty a od 22 tańce.
Wystąpią wszyscy przyjaciele Folku w Forcie.
Program jest napięty.Od 18:15 zapraszamy wszystkich stawiających pierwsze kroki na balfolkowych parkietach na warsztaty wprowadzające. Przez ok. dwie godziny nauczymy się najbardziej popularnych tańców korowodowych, parowych oraz mixerów, czyli tańców ze zmianą partnerów (szczegółową listę zamieścimy niebawem). Wszystkie z nich będzie okazja przetańczyć na potańcówce, zapewne nie jeden raz. Wstęp na warsztaty to 5 zł (płatne na miejscu), nie ma konieczności wcześniejszych zapisów. Strój dowolny, obuwie wygodne (dla Ciebie i innych tancerzy ;)! W czasie warsztatów (18:15-20:15) sala na dole będzie dostępna tylko dla ich uczestników.

Od 21:00 startujemy z regularną potańcówką do wtóru muzyki NA ŻYWO i mechanicznej. Wszystko wskazuje na to, że zagrają wszyscy muzycy, którzy do tej pory pojawiali się na Fortowych imprezach, a nawet dołączą do nich kolejni muzykanci!

Nie zmienia się jedno, możecie spodziewać się bretońskich korowodów, francuskich scottishy, mazurek, bouree, walczyków, chapelloise, portugalskiego repasseado, skandynawskiej polska, polskich oberków, pisanego, irlandzkiego Walls of Limerick, polek ... ... ...

Jest to odpowiedź na żywą kulturę widoczną w krajach celtyckich na wieczorach ceili, bretońskich fest nozach, francuskich bal folkach, czy jak dawniej bywało na polskich potańcówkach, gdzie przy tradycyjnych nutach po prostu się tańczyło.

*Wstęp na potańcówkę - wolny!*
Na imprezie organizujemy zwyczajowo dobrowolną kwestę, głównie z myślą o dojeżdżających muzykach.

Dokładna lokalizacja: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=209185442227126383524.00049f8ad22255e99ec19

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz