Karuzela - tańce wirowe w Domu Tańca Poznań. 9.04.2014


Jacek Hałas zaprasza do Domu Tańca Poznań na warsztat

Karuzela

środa, 9.04.2014  godz. 19.00-22.00
Scena Robocza, Poznań, ul.Grunwaldzka 55/1
wstęp: 15 zł, dzieci 5 zł

Wirowaniem naukowo określany jest proces separacji, który wykorzystuje siłę odśrodkową do szybszego osadzania się cząsteczek w roztworze. W wyniku procesu wirowania osad opada na dno, a w górze pozostaje substancja lżejsza.
 
I właściwie do tego samego celu prowadzić ma warsztat tańców wirowych Jacka Hałasa.
 
Po rozpoznaniu kilku podstawowych zasad rządzących ruchem obrotowym w cztery strony, pracować będziemy nad sublimacją substancji lekkich i eterycznych. Śmiech, zachwyt i łzy wzruszenia uwalniać będziemy od  potu z czoła i czarnej rozpaczy. Nieznośną lekkość bytu od ciężaru codzienności.
Och! od eeetam.
 
W odróżnieniu od innych mistyków, derwiszy i samazenów, wirować będziemy po naszemu – czyli w parach mieszanych. To wpływa pozytywnie nie tylko na fizykę, ale i chemię organizmu. Oczywiście jeśli pamięta się o podstawowych zasadach BHP.

Wirować będziemy na raz, dwa, trzy - wszystko ukryte pod niewiele znaczącymi regionalnymi nazwami tańców: obierek, powolniak, wiwat, zilk, poniewierany (no to może trochę znaczy…)
 
Zapraszamy
magister Jacek Hałas z małżonką
bilety 15zł


!!!!!!!!!!!!!     Ogłoszenie    !!!!!!!!!!!!!


Ku zaskoczeniu uczestników oraz samych organizatorów znane są już kolejne terminy i miejsca spotkań Domu Tańca Poznań. O szczegółach poinformujemy na bieżąco. 

14.05 - majówka (Scena Robocza)
12.06 - poznański Dom Tańca będzie gościem Festiwalu Ethnoport (CK Zamek)
2.07 - Wielki Finał Sezonu - goście z Katalonii i Sycylii (Scena Robocza)

Obecność obowiązkowa 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz