Warszsztaty "Walczyki na 5, 8, 11" (4 lutego)

4 lutego 2012
Godzina 12:00 – 15:00
Girl-Fit Poznań, Bydgoska 5, Poznan, Poland

Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski Po raz kolejny zapraszają na warsztaty tańców w parach! Tym razem zajmą się całą rodziną walczyków zwanych asymetrycznymi:
Ta ogólnie przyjęta nazwa nie do końca oddaje ich istotę, którą jest przede wszystkim zmiana schematu rytmicznego względem tradycyjnego walczyka na 3. I tak na warsztatach zajmiemy się walczykami rozliczanymi na 5, na 8 i na 11. Naszym przewodnikiem będzie rytm. Postaramy się z jego pomocą pokazać Wam, że postrzegane często jako trudne kroki można opanować i sprawić by dostarczały wiele przyjemności z tańca. W oparciu o podstawowy krok walczyka na 3 będziemy stopniowo różnicować tempa i zmierzać ku innym rozwiązaniom rytmicznym. Bardzo ważne dla nas będzie prawidłowe osadzenie tańca w muzyce. Nie pominiemy też aspektów związanych z komunikacją w parze. Wsłuchani w muzykę i w siebie nawzajem zawirujemy w tempach na 5, na 8 i na 11.

Warsztaty adresowane są przede wszystkim do początkujących tancerzy, znajomość podstawowego kroku walczyka będzie pomocna, ale nie jest wymagana.


ZAPISY I CENY:
Koszt uczestnictwa: 30 zł od osoby

UWAGA!!
Dla wszystkich uczestników poprzednich warsztatów specjalna cena - 25 zł!

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa WYŁĄCZNIE DROGĄ MAILOWĄ, na adres:
balfolkpoznan@gmail.com

Ilość miejsc jest ograniczona!
Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy wiadomość ze szczegółami dotyczącymi kwestii wpłaty, zaś już po otrzymaniu wpłaty prześlemy potwierdzenie zapisu na warsztaty. Uczestnictwo w wydarzeniu na Facebooku lub samo zgłoszenie mailowe (bez wpłaty) nie są gwarancją udziału w zajęciach!

Nie ma konieczności zgłaszania się w parach.

Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski to pasjonaci tradycyjnych tańców i muzyki. Od lat zajmują się ich praktykowaniem – Marta w zespołach tańca irlandzkiego i bretońskiego, Krzysztof – w zespole tańca irlandzkiego oraz w zespole muzyki celtyckiej Triskel i poznańskiej potancówkowej kapeli bal folkowej, a także na licznych sesjach muzycznych. Uczestnicy warsztatów, imprez tanecznych i muzycznych obejmujących muzykę i tańce tradycyjne Europy w Polsce i za granicą. Dzielą się swoją pasją ucząc tańców bretońskich, francuskich i tzw. bal folkowych, oraz organizując potańcówki, gdzie można w praktyce wykorzystać taneczne umiejętności.

Wszelkie pytania i wątpliwości chętnie wyjaśnimy mailowo:
balfolkpoznan@gmail.com

FB: http://www.facebook.com/events/254208717982409/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz